dr n. med. Piotr Kajfasz, prof. dr. hab. n. med. Ernest Kuchar, dr n. med. Agnieszka Wroczyńska
Webinar skierowany do lekarzy zajmujących się medycyną podróży, internistów, pediatrów, lekarzy medycyny rodzinnej czy też chorób wewnętrznych.
dr n. med. Piotr Kajfasz
Internista, specjalista chorób zakaźnych oraz medycyny tropikalnej i morskiej. Ukończył studia medyczne w 1986 roku. W 1990 roku zdobył specjalizację I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 1997 roku zdał egzamin specjalizacyjny II stopnia w zakresie chorób zakaźnych. W tym samym roku obronił tytuł doktora nauk medycznych pisząc pracę na temat oceny wybranych parametrów komórkowej odpowiedzi immunologicznej myszy zakażonych toksoplazmą gondii. W 2000 roku ukończył specjalizację II stopnia w zakresie medycyny morskiej i tropikalnej. W swojej pracy koncentruje się na leczeniu chorób zakaźnych, takich jak malaria, ospa wietrzna i różyczka.
prof. dr. hab. n. med. Ernest Kuchar
Lekarz specjalista medycyny sportowej oraz chorób zakaźnych. Kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
W roku 1991 ukończył z wyróżnieniem wrocławską Akademię Medyczną. W ramach studiów podyplomowych uzyskał trzy specjalizacje (pediatria, medycyna sportowa, choroby zakaźne) i ukończył Studium Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Dużo czasu spędził dokształcając się poza granicami Polski: skończył szereg kursów i staży w Niemczech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Jest stypendystą Fogarthy Foundation oraz American-Austrian Foundation. Brał udział w szkoleniach organizowanych przez New York State University, Harvard University oraz Weil Cornell Medical College z Nowego Jorku.
dr n. med. Agnieszka Wroczyńska
Lekarka, specjalistka medycyny morskiej, tropikalnej i chorób wewnętrznych. Prowadzi Rodzinną Poradnię Medycyny Podróży przy Szpitalu Dziecięcym im. M. Płażyńskiego w Gdańsku. Posiada Certificate in Travel Health®, nadawany przez International Society of Travel Medicine. Brała udział w stażach klinicznych z zakresu medycyny tropikalnej m. in. w Mahidol Univeristy w Tajlandii oraz Instituto de Medicina Tropical Alexander von Humboldt w Peru. Autorka licznych publikacji z zakresu chorób tropikalnych i ich profilaktyki, a także poradników medycznych dla podróżników. Prowadzi szkolenia z zakresu medycyny podróży dla personelu medycznego, turystów oraz innych osób wyjeżdżających do krajów tropikalnych i rozwijających się.
Termin: 29 maja 2025r.
Wydarzenie odbędzie się w formie webinaru na platformie ClickMeeting.