var style = document.createElement("style"); style.type = "text/css"; style.id = "antiClickjack"; if ("cssText" in style){ style.cssText = "body{display:none !important;}"; }else{ style.innerHTML = "body{display:none !important;}"; } document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(style); if (top.document.domain === document.domain) { var antiClickjack = document.getElementById("antiClickjack"); antiClickjack.parentNode.removeChild(antiClickjack); } else { top.location = self.location; }
social icon social icon social icon social icon
Staw skokowy z pokazem anatomicznym – kurs dla fizjoterapeutów z wykorzystaniem kadawerów
13/10/2024
Szkolenie płatne kadawerowe

 lek. Urszula Zdanowicz, dr n. kf. Magdalena Syrek, mgr Agnieszka Rosińska

Czas trwania
08:00-17:15
Rodzaj
kadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
8

Kurs praktyczny dla fizjoterapeutów z pokazem anatomii na kadawerze — poprowadzi lek. Urszula Zdanowicz, specjalista ortopedii i traumatologii sportowej

Wykłady prowadzone przez: dr n. kf. Magdalenę Syrek oraz mgr Agnieszkę Rosińską.

08:00
Rejestracja uczestników i rozpoczęcie zajęć praktycznych w laboratorium
I część - lek. Urszula Zdanowicz:
08:20
Pokaz anatomiczny - prezentacja struktur miękkich (łydka, Achilles, zginacze głębokie i prostowniki), więzadła stawu skokowego, mechanika urazu
09:50
Przerwa kawowa
10:00
Wykład z biomechaniki stawu skokowego
10:30
Metody operacji: a. rekonstrukcja ATFL | b. szycie Achillesa | c. mm łydki (głowa przyśrodkowa - najczęściej się zrywa) | d. plastyka ścięgien | e. złamanie 3-kostkowe | f. naprawa chrząstki
11:10
Przerwa kawowa
II część - dr n. kf. Magdalena Syrek, mgr Agnieszka Rosińska:
11:25
Więzadła stawu skokowego: a. Rehabilitacja po szyciu ATFL | b. leczenie zachowawcze ATFL | c. ortezy stawu skokowego
12:40
Tkanki miękkie - rehabilitacja po: d. rekonstrukcji ścięgna Achillesa z użyciem aparatu USG | e. szyciu mm łydki | f. zginaczy i prostowników stawu skokowego | g. leczenie zachowawcze
14:00
Lunch
14:30
Rehabilitacja po złamaniu 3-kostkowym
15:00
Rehabilitacja po naprawie chrząstki
15:30
Przerwa kawowa
15:40
Taping stawu skokowego
16:20
Powrót do sportu, badania biomechaniczne
17:15
Zakończenia kursu

lek. Urszula Zdanowicz

Specjalista ortopedii i traumatologii sportowej. Doświadczona instruktorka kursów kadawerowych, rocznie prowadzi w CEM kilkanaście szkoleń. Specjalizuje się szczególnie w zabiegach artroskopowych oraz rekonstrukcyjnych stawu kolanowego i skokowego (rekonstrukcje więzadłowe, naprawa chrząstki, rekonstrukcja łąkotek, osteotomie, protezoplastyka), a także w rekonstrukcjach tkanek miękkich, m.in. ścięgna Achillesa.

Członek Faculty McGowan Institute for Regenerative Medicine Uniwersytetu w Pittsburgu, gdzie prowadzi prace badawcze związane z regeneracją tkanek.

Jest wykładowcą i instruktorem na międzynarodowych kursach i szkoleniach dla ortopedów. Jest członkiem:

  • Komitetu edukacyjnego ISAKOS (International Society of Artroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sport Medicine). Oraz byłym członkiem komitetu publikacji naukowych.
  • Komitetu nauk podstawowych ESSKA (European Society of Sport Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy)
  • ESSKA-AFAS (Foot and Ankle association)
  • PTArtro (Polskiego Towarzystwa Artroskopowego)

Przez lata współpracowała z wieloma związkami i klubami sportowymi, w tym m.in. z Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Polskim Komitetem Olimpijskim. Była członkiem ekipy medycznej w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Od lat współpracuje z Teatrem Operą Narodową lecząc tancerzy. Jest lekarzem licencjonowanym PZPN. Obecnie jest lekarzem Reprezentacji Polski w Ratownictwie Wodnym.

Prowadzi kanały edukacyjne w mediach społecznościowych: @dr.urszula.zdanowicz

mgr Agnieszka Rosińska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Posiada 20-letnie doświadczenie jako fizjoterapeuta. Systematycznie rozwija wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w kursach i szkoleniach, w tym dotyczących medycyny naturalnej, terapii manualnej, masażu klasycznego i limfatycznego czy kinezjologii. Jest również prelegentką na wielu polskich i zagranicznych sympozjach, konferencjach naukowych i szkoleniach zawodowych.

dr n. kf. Magdalena Syrek

Fizjoterapeutka, doktor fizjoterapii, diagnosta funkcjonalny. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy, ręki oraz łokcia. Zajmuje się także fizjoterapią tkanek miękkich, w szczególności ścięgna Achillesa. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 2010 roku związana ze szpitalem ortopedycznym Szpital Carolina w Warszawie, Kierownik Diagnostyki Funkcjonalnej.

Tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej obroniła w 2021 roku. Aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych, jest prelegentem na kongresach i sympozjach. Wykładowca na kursach kadawerowych. Prowadzi zajęcia z Klinicznych podstaw fizjoterapii w ortopedii i traumatologii w Społecznej Akademii Nauk na kierunku Fizjoterapia w Warszawie.

Należy do Polskiego Towarzystwa Biomechaniki. Jest Fizjoterapeutką Polskiej Reprezentacji Narodowej w Sportowym Ratownictwie Wodnym oraz członkiem Komisji Medycznej w Polskim Związku Surfingu.

Termin: 13 października 2024 r. (niedziela)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro

Koszt udziału: 2100 zł brutto

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 16 września 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 16 września 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE