social icon social icon social icon social icon
Robotyka w chirurgii endoskopowej i mikroskopowej ucha– udział w części wykładowej
28/03/2025
Szkolenie bezpłatne kadawerowe

  W tej chwili przyjmujemy zapisy WYŁĄCZNIE na udział w wykładach połączonych z transmisją wideo z warsztatów. Mamy już komplet uczestników warsztatów praktycznych na kadawerach.

 
Czas trwania
8:00-20:00
Rodzaj
kadawerowe
Kategoria
bezpłatne
Liczba Uczestników
20

Warsztaty praktyczne z chirurgii ucha wspomaganej robotycznie  28.03.2025 (piątek):

W tej chwili przyjmujemy zapisy WYŁĄCZNIE na udział w wykładach połączonych z transmisją wideo z warsztatów. Mamy już komplet uczestników warsztatów praktycznych na kadawerach.

POBIERZ PROGRAM PONIŻEJ

Dr. n. med. Eliza BROŻEK-MĄDRY

Dr Eliza Brożek-Mądry – ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie; w 2010 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie otorynolaryngologii; w 2011 roku obroniła z wyróżnieniem doktorat z zakresu przewlekłego zapalenia zatok przynosowych u dzieci. W 2014 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie otorynolaryngologii dziecięcej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w szpitalach akademickich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ośrodkach zagranicznych: we Francji – Katedra Otolaryngologii Centre Hospitalier Lyon-Sud (prof. Christian Dubreuil), Katedra Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Lyonie (dr Yves Crassas); w Kanadzie – Adamson Associates (prof. Peter Adamson, Oddział Chirurgii Plastycznej Twarzy i Rekonstrukcyjnej, Oddział Otolaryngologii – Chirurgii Głowy i Szyi); we Włoszech – Gruppo Otologico, Piacenza (prof. Mario Sanna); na Słowacji – ORL Clinic and surgeon hlavy a krk, Koszyce (prof. Juraj Koval) oraz w USA – Mayo Clinic, Rochester, Minnesota (prof. John Pallanch) i Northwestern University, Chicago (prof. Robert Kern).

W 2022 roku objęła funkcje kierownika Oddziału Otorynolaryngologii w Państwowym Instytucie Medycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Jest autorką i współautorką 60 artykułów i 4 rozdziałów książek z zakresu rynologii, otorynolaryngologii dziecięcej i otologii.

Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Rynologicznego, członkiem zarządu Sekcji Rynologii i Chirurgii Plastycznej Twarzy Polskiego Towarzystwa Chirurgii Głowy i Szyi Otorynolaryngologii oraz członkiem Rady Doradczej Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego.

Prof. Wade CHIEN

Dr Chien uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie biologii i muzyki na Uniwersytecie Brandeisa oraz tytuł doktora medycyny na Uniwersytecie Południowej Kalifornii Keck School of Medicine. Odbył staż w w ramach programu szkolenia w zakresie otolaryngologii na Uniwersytecie Harvarda oraz staż w zakresie neurotologii w Johns Hopkins Hospital. Jest absolwentem programu stypendialnego „Howard Hughes Medical Institute-National Institutes of Health Research Scholars Program”, w ramach którego współpracował z dr Geraldem Fischbachem nad badaniem wpływu neurotrofin na złącze nerwowo-mięśniowe. Jest także odbiorcą grantu szkoleniowego T32 w ramach rezydentury, podczas którego badał mechanikę ucha środkowego pod kierunkiem dr Saumila Merchanta i dr Johna Rosowskiego.
Dr Chien jest profesorem na wydziale otolaryngologii – chirurgii głowy i szyi w Johns Hopkins School of Medicine i prowadzi aktywną praktykę kliniczną w Bethesda w stanie Maryland. Dr Chien jest absolwentem programu NIDCD Otolaryngology Surgeon-Scientist Program i głównym badaczem w programie „Inner Ear Gene Therapy Program”.

Dr. hab. n. med. Wojciech GAWĘCKI

Dr Wojciech Gawęcki jest specjalistą otorynolaryngologii, adiunktem w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się leczeniem przede wszystkim chorób uszu ale także schorzeń nosa i zatok przynosowych, gardła i krtani. Posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgii usznej wykonując szeroki wachlarz zabiegów operacyjnych. Uczestnik licznych konferencji o tematyce usznej w tym o implantach słuchowych. Przebywał na stażu szkoleniowym w Europejskim Instytucie Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w Antwerpii (XI-XII 2015). Autor licznych publikacji zagranicznych i krajowych. Współorganizator konferencji laryngologicznych oraz praktycznych kursów chirurgii usznej dla lekarzy otorynolaryngologów. Od września 2019r., Klinika Otolaryngologii i Laryngologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w której pracuje dr hab. n. med. Wojciech Gawęcki, wszczepia innowacyjne implanty słuchowe, które znacznie ułatwiają życie pacjentom z problemami słuchu.

Prof. Yann NGUYEN

Dr Yann Nguyen jest profesorem otolaryngologii na Oddziale Otolaryngologii w Hospital Pitié Salpêtrière (Sorbonne Université, AP-HP) w Paryżu, we Francji. W swojej działalności klinicznej koncentruje się na chirurgii ucha środkowego, implantacjach ślimakowych i chirurgii bocznej podstawy czaszki. Posiada doktorat na temat chirurgii robotycznej w implantacji ślimakowej. Profesor Nguyen kontynuuje pracę nad rozwojem robotyki otologicznej w Instytucie Słuchu w Paryżu (Institut Pasteur/Inserm), gdzie zajmuje się projektowaniem i oceną robotycznych rozwiązań chirurgicznych („od laboratorium po salę operacyjną”) w leczeniu ubytku słuchu. Dr Nguyen jest współgłównym badaczem w programie „Technologies for Hearing Loss Therapy”

Profesor dr. hab. n. med. Marcin SZYMAŃSKI

Profesor Marcin Szymański jest Przewodniczącym oddziału lubelskiego Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Członkiem Zarządu Sekcji Otologii i Neurootologii PTORL. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W latach 2022-2025 prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki. Przewodniczący i wiceprzewodniczący w kolejnych kadencjach Komisji Nauk Nieliniowych Polskiej Akademii Nauk. Jest członkiem honorowym Węgierskiego Towarzystwa Otolaryngologów

Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym chorób ucha i podstawy czaszki. Główne zainteresowania Prof. Szymańskiego skupiają się wokół leczenia poprawiającego słuch, wszczepiania implantów słuchowych, leczenia otosklerozy, przewlekłego zapalenia ucha oraz patologii podstawy czaszki, – leczenia przyzwojaków głowy i szyi czy guzów kąta mostowo-móżdżkowego. Autor wielu prac naukowych, skryptów i podręczników z dziedziny otolaryngologii, otologii i chirurgii kości skroniowej. Odbył staże naukowo-szkoleniowe w Kanadzie, Szkocji, kilku ośrodkach w Niemczech, Szwajcarii. Uczestniczył w wielu kursach chirurgicznych. Od 2005 roku jest wykładowcą na corocznym Międzynarodowym. Zaawansowanym Kursie Mikrochirurgii Ucha i Chirurgii Podstawy Czaszki w Zurichu, Szwajcaria. Jest organizatorem i wykładowcą na corocznych kursach chirurgii kości skroniowej w Warszawie i w Poznaniu. Był wykładowcą na kursach chirurgii kości skroniowej w Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie. Jest wykładowcą na kursach chirurgii endoskopowej zatok oraz chirurgii ślinianek. Organizował także kursy praktyczne chirurgii podstawy czaszki , otosklerozy, kurs petrosektomia i wiele innych.

Był wykładowcą na Szkoleniowych konferencjach Europejskiej Akademii Otologii i Neurootologii- Siena, Izmir, Kopenhaga, Najmehen. Wielokrotnie głosił wykłady na zaproszenie na Krajowych i międzynarodowych konferencjach. Brał udział w szkoleniowych konferencjach w Berlinie- ENT Masterclass.

Przeprowadzał wielokrotnie pokazowe operacje szkoleniowe we Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Lwowie(Ukraina) oraz w Pecz- Węgry.

TRANSLATE