var style = document.createElement("style"); style.type = "text/css"; style.id = "antiClickjack"; if ("cssText" in style){ style.cssText = "body{display:none !important;}"; }else{ style.innerHTML = "body{display:none !important;}"; } document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(style); if (top.document.domain === document.domain) { var antiClickjack = document.getElementById("antiClickjack"); antiClickjack.parentNode.removeChild(antiClickjack); } else { top.location = self.location; }
social icon social icon social icon social icon
Praktyczny kurs z ultrasonografii piersi
02/03/2025
Szkolenie płatne niekadawerowe
dr n. med. Maciej Jędrzejczyk, lek. Grzegorz Witkowski
Czas trwania
9:00 -17:00
Rodzaj
niekadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
16

Praktyczny kurs z ultrasonografii piersi – zajęcia z udziałem pacjentów.

Zakres merytoryczny kursu:
Anatomia gruczołu piersiowego. Klasyfikacja ACR. Standardy wykorzystywanych aparatów USG oraz głowic do badania piersi. Przebieg badania. Wskazania do badania USG piersi. Klasyfikacja BIRADS – zmiany łagodne. Klasyfikacja BIRADS – zmiany podejrzane i złośliwe. Elastografia (SE, SWE). USG dołu pachowego – prawidłowe, a patologiczne węzły chłonne.

Dzień 1
09:00
Rozpoczęcie kursu, przedstawienie spraw organizacyjnych
09:05
Anatomia gruczołu piersiowego. Klasyfikacja ACR. Wskazania do badania oraz przebieg badania usg piersi. Usg a inne modalności obrazowania sutków, schemat postępowania.
09:40
Klasyfikacja BIRADS – zmiany łagodne: a. Zmiany torbielowate, b. Zmiany lite niezłośliwe
10:30
Przerwa kawowa
10:45
Klasyfikacja BIRADS – zmiany podejrzane i złośliwe: a. Zmiany złośliwe, DCIS, LCIS, b. Zmiany nieguzkowe
11:15
Dodatkowe opcje obrazowania sutków w ultrasonografii – elastografia i mikroprzepływy.
11:30
Lunch
12:00
USG dołu pachowego – prawidłowe, a patologiczne węzły chłonne
12:45
Przerwa kawowa
13:00
Zajęcia praktyczne
16:30
Quiz
17:00
Zakończenie kursu i rozdanie certyfikatów

Dr n. med. Maciej Jędrzejczyk

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi w 1999 r. Od 2002 r. Jego pasją staje się ultrasonografia. Od 2003 roku wykładowca akademicki Zakładu Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego, obecnie Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz asystent w Zakładzie Ultrasonografii i Mammografii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.

W 2010 roku uzyskał stopnia doktora nauk medycznych po obronie pracy doktorskiej pt. „Ocena przydatności ultrasonograficznego obrazowania trójwymiarowego (3D) i ultrasonograficznych środków kontrastujących (uśk) II-giej generacji w diagnostyce naczyniaków wątroby”.

Otrzymał Nagrodę imienia Profesora Zdzisława Boronia przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne za najlepszą pracę doktorską z zakresu ultrasonografii obronioną w latach 2008-2010.

Od 2006 roku posiada Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, od 2013 roku Certyfikat Umiejętności w Zakresie Diagnostyki Ogólnej USG Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Odbył staże naukowe w Czechach, Niemczech, Szwecji i we Włoszech. Pracował w Zakładach Diagnostyki Obrazowej kilku warszawskich szpitalach w tym 5 lat w Instytucie Matki i Dziecka.

Współautor i współwykonawca grantów finansowanych przez Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz projektów naukowych polskich i zagranicznych.

Autor i współautor kilkunastu publikacji naukowych oraz kilku monografii i rozdziałów książek dotyczących ultrasonografii w języku polskim i angielskim. Wygłosił kilkadziesiąt referatów na zjazdach krajowych oraz międzynarodowych.

Laureat Nagrody Ministra Zdrowia jako współautor monografii „Ultrasonograficzny atlas zmian ogniskowych nerek” w 2012 r.
Od 2016 roku opiekun Studenckiego Naukowego Koła Ultrasonograficznego WUM. Wykładowca i instruktor na kursach ultrasonograficznych m.in. w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii, w Centrum Diagnostyki Obrazowej CEDUS, w Grupie LUXMED.

Obecnie zajmuje się nowymi technikami ultrasonograficznymi w badaniu przewodu pokarmowego, piersi oraz zastosowaniem ultrasonograficznych środków kontrastujących.

Lek. Grzegorz Witkowski

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku pracy zawodowej, przez cały czas związany z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał początkowo w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, następnie w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacyjnej, gdzie aktywnie pracuje do chwili obecnej. W trakcie codziennej pracy diagnozuje i leczy pacjentów z chorobami trzustki, przeprowadza pełen zakres operacji ogólnochirurgicznych bierze aktywny udział w programie przeszczepiania narządów miąższowych – nerek i trzustek.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę. Uczestnik krajowych i zagranicznych konferencji naukowych z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej, transplantacyjnej oraz ultrasonografii, w trakcie których przedstawia doniesienia zjazdowe. Autor prac naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych oraz rozdziałów w książkach medycznych.
Wykładowca Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, które szkoli lekarzy w trakcie specjalizacji lekarskich.

Specjalizuje się w ultrasonografii jamy brzusznej, tarczycy oraz piersi, wykonując kilkadziesiąt badań tygodniowo. Przy wykorzystaniu USG wykonuje biopsje guzów oraz liczne zabiegi małoinwazyjne. Współpracuje z najlepszymi radiologami, nieustannie wzbogacając swoją wiedzę ultrasonograficzną. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu ultrasonografii.

Termin: 2 marca 2025 r. (niedziela)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro.

Koszt udziału: 1850 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej/Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM.

Warunki udziału:

Kliknij przycisk „Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu „Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiernie wdzięczni Państwu za natychmiastowy kontakt z nami w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 9 lutego 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.

Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl

Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 9 lutego 2025 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 1850 zł (zw)
TRANSLATE