Jesteś Lekarzem Grupy LUX MED? Wystarczy zgłosić się po kod rabatowy
Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji: Medycyna Bólu | medyczna marihuana ? zastosowanie, interakcje, receptury oraz aspekty prawne.
W programie Konferencji przewidzieliśmy wystąpienia specjalistów, lekarzy, farmaceutów oraz prawników. Przybliżą tematy związane z medyczną marihuaną ? jakie może mieć zastosowanie w medycynie, interakcje z innymi grupami leków, konopie medyczne w recepturze aptecznej oraz kwestie prawne, które są istotne dla lekarza oraz pacjenta przy stosowaniu kannabinoidów.
Medycyna Bólu to nie tylko medyczna marihuana, dlatego część konferencji zostanie poświęcona migrenie, jej diagnozowaniu oraz najnowszym terapiom, a także przełomie w profilaktyce półpaśca.
Zapraszamy do zapisów poniżej.
Link do transmisji na platformie ClickMeetnig prześlemy Państwu dzień przed oraz w dniu wydarzenia: email oraz SMS.
Zachęcamy do aktywnego udziału.
lek. Przemysław Kapała
Kierownik naukowy wydarzenia. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku na Wydziale Lekarskim, oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu medycyny bólu. Pracuje w Hospicjach w Gdańsku i w Warszawie, Poradni Medycyny Paliatywnej i Poradni Leczenia Bólu. Od 1991 roku prowadzi praktykę jako lekarz internista.
dr n. med. Michał Graczyk
Specjalista chorób wewnętrznych oraz medycyny paliatywnej. Ukończył Międzynarodową Szkołę Medycyny Paliatywnej w Bydgoszczy ? dwuletni kurs doskonalący zaawansowany dla lekarzy z medycyny paliatywnej, a także kurs doskonalący z zakresu aktualnej wiedzy i zastosowania kannabinoidów w codziennej praktyce klinicznej (Spectrum Academy – Montreal, Kanada).
Od 2004 r. pracownik naukowy i dydaktyczny Katedry Opieki Paliatywnej Collegium Medicum UMK.
Od 2015 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej dla województwa kujawsko-pomorskiego.
mgr farm. Paweł Kozaczuk
Kierownik apteki ogólnodostępnej we Wrocławiu, farmaceuta praktyk, w trakcie specjalizacji z farmacji klinicznej. Od wielu lat rozwija w aptece różne usługi farmaceutyczne: kompleksową recepturę apteczną różnych postaci leków, w tym leków z medycznej marihuany, przeglądy lekowe, szczepienia, a także realizuje zlecenia na zestawy
infuzyjne do pomp insulinowych, środki pomocnicze i wnioski na wyroby medyczne.
Od 2006 roku współtwórca oraz dyrektor pierwszego w Polsce Centrum Informacji o Leku, autor wielu publikacji na temat informacji o lekach i terapiach, a także opieki farmaceutycznej.
Od 2020 roku kierownik pierwszej w Polsce pracowni receptury różnych postaci leków z surowca Cannabis sativa. Pracownia została przygotowana wg jego projektu po stażu odbytym we Włoszech w aptece będącej jedną z wiodących placówek zajmujących się specjalistyczną recepturą marihuany medycznej.
Prowadzi szkolenia na temat sporządzania i zastosowania leków recepturowych z konopi dla farmaceutów i lekarzy. Współpracuje z lekarzami różnych specjalności w zakresie działania, wskazań i dawkowania w/w leków recepturowych. Współpracuje także z Wydziałem Farmacji we Wrocławiu przy szkoleniach podyplomowych dla farmaceutów na temat opieki farmaceutycznej w geriatrii i przeglądów lekowych.
dr hab. n. med. Jarosław Woroń
Doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, specjalista farmakologii, farmakolog kliniczny, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz starszy asystent lecznictwa Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant z zakresu farmakoterapii oraz antybiotykoterapii, biegły sądowy z zakresu farmakologii klinicznej.
Zajmuje się praktycznymi aspektami farmakoterapii, farmakologicznym leczeniem bólu, antybiotykoterapią kliniczną oraz polekowymi działaniami niepożądanymi, problemem interakcji leków w praktyce klinicznej oraz występowaniem zdarzeń niepożądanych w placówkach służby zdrowia.
Jest autorem i współautorem ponad 500 prac i doniesień zjazdowych z zakresu farmakologii klinicznej, farmakoterapii, antybiotykoterapii, medycyny bólu, działań niepożądanych leków, a także interakcji leków. Autor i współautor 45 książek i 4 podręczników akademickich z zakresu farmakologii i farmakoterapii, psychofarmakologii oraz medycyny bólu. Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii, członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej. Współautor zaleceń klinicznych o zasięgu krajowym.
dr hab. n. med. Izabela Domitrz
Specjalistka neurologii, pracuje w Klinice Neurologii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 1994 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, od 1999 roku ? Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy. Aktualnie jest prezesem Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i członkiem zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W ramach pracy naukowej współpracuje ze specjalistami w innych ośrodkach i prowadzi kilka programów badawczych, głównie w zakresie migreny, w tym migreny przewlekłej, a także udarów. Jest autorem lub współautorem ponad 50 artykułów naukowych, kilkunastu rozdziałów w publikacjach książkowych i redaktorem kilku publikacji. Ma doświadczenie dydaktyczne ? od wielu lat prowadzi zajęcia praktyczne ze studentami, stażystami i rezydentami, prowadzi seminaria, wykłady oraz fakultety dla studentów.
Kancelaria Prawnik Lekarza
Udzielanie porad prawnych, pomoc w rozwiązywaniu sporów sądowych, reprezentowanie przed sądami powszechnymi, obrona przed sądem lekarskim, przygotowanie opinii prawnej, analiza i przygotowanie umów oraz kompleksowa obsługa prawna sektora ochrony zdrowia.
Opieka prawna dla Członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie:
– wsparcie prawne w zakresie spraw i postępowań związanych z wykonywaniem zawodu lekarza oraz lekarza dentysty,
– kompleksowa obsługa prawna (ustna porada prawna, spotkanie z prawnikiem, przygotowanie opinii prawnej),
– całościowe wsparcie lekarzy i lekarzy dentystów.
Termin: 16 września 2023 r. (sobota) godz. 9:30-17:00
Koszt udziału online: 250 zł (zw)
UWAGA: dla Lekarzy Grupy LUX MED ? udział BEZPŁATNY (prosimy zgłosić się po kod rabatowy)
Dzień przed i w dniu wydarzenia otrzymacie Państwo e-mail z linkiem do transmisji (platforma ClickMeeting)
Na 15 minut przed wydarzeniem: SMS przekierowujący bezpośrednio do Konferencji online.
Warunki udziału:
? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia
? Opłać kurs, po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa