dr hab. n. med. Paweł Skowronek, lek. Arkadiusz Madej, lek. Paweł Olszewski, lek. Jan Wiszniewski
Praktyczny kurs na preparatach nieutrwalonych organizowany pod auspicjami Kliniki Ortopedii Małoiinwzyjnej i Rehabilitacji WUM.
Jako zespół jesteśmy chirurgami ortopedami o największym doświadczeniu z użyciem MIS DAA w Polsce od 2006 roku. Obecnie z wykonaniem ponad 20 tys. zabiegów z użyciem MIS DAA , osobiście ponad 10000 tego typu zabiegów wraz zabiegami rewizyjnymi MIS DAA. Żaden inny ośrodek lub Klinika w Polsce nie stosuje powyższego dostępu w tak zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych i w takiej liczbie dla Pacjentów.
- Anatomia i biomechanika stawu biodrowego w odniesieniu do dostępów operacyjnych
- Przegląd dostępów operacyjnych w THR – „za i przeciw”
- Dostęp MIS DAA jako metoda pierwszego wyboru w THR
- Tips and tricks in MIS DAA
- Możliwe trudności i powikłania DAA
- Możliwości rewizji z wykorzystaniem DAA
- Ekonomia w THR – obniżenie kosztów hospitalizacji i rehabilitacji przy użyciu MIS DAA
- Przyszłość THR w Europie do 2050 roku
Dr hab. n. med. Paweł Skowronek
Prekursor od 2006 roku i obecnie najbardziej doświadczony chirurg w technikach MIS DAA w THR. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, mazowiecki wojewódzki konsultant ds. ortopedii i traumatologii. Dyrektor ds. medycznych w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.
Lek. Arkadiusz Madej
Specjalista ortopedii i traumatologii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w roku 2000. Od 2003 r. do 2009 r. asystent oddziału Ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szpitalu Rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim. W latach 2010 – 2013 pracował jako starszy asystent w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie, a od 2014 r. w Wojewódzkim szpitalu zespolonym w Kielcach. Od 2019 roku pełni funkcję zastępcy ordynatora Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
Lek. Paweł Olszewski
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obecnie zastępca Kierownika Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK oraz starszy asystent w Klinice Urazowo – Ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego WUM. Ukończył studia na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację odbywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Szpitala Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Lek. Jan Wiszniewski
Specjalista ortopedii i traumatologii.
Termin: 23 maja 2025 r. (piątek)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro
Koszt udziału: 5400 zł (zw)
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM — wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban — konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie
Warunki udziału:
Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora.
Potwierdzenie zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.
Warunki rezygnacji:
W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.
Rezygnacja z udziału po 1 maja 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.
Rezygnacja zgłoszona do dnia 1 maja 2025 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa