Kurs przeznaczony dla ginekologów zainteresowanych leczeniem zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz nietrzymania moczu. Podczas kursu zostaną omówione zasady kwalifikacji do zabiegów operacyjnych oraz techniki operacyjne stosowane w uroginekologii.
Podczas części praktycznej, która stanowi dominującą część kursu, Uczestnicy (max. 3 operatorów na 1 stanowisko) przeprowadzą zabiegi z dostępu waginalnego (takie jak: implantacja taśmy podcewkowej techniką przezzasłonową i załonową, implantacja siatek w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej) oraz z dostępu laparoskopowego, takie jak: hysterosakropeksja, zawieszenie boczne, naprawa boczna sp Richardsona, operacja Burcha.
Zwracamy szczególną uwagę na technikę wykonywania zabiegów, anatomiczne punkty orientacyjne z uwzględnieniem struktur anatomicznych i ich topografii pod kątem możliwych powikłań.
Uczestnicy pracują w trzyosobowych zespołach przy jednym preparacie nieutrwalonym (kadawerze).
Zapraszamy również Obserwatorów – lekarzy, fizjoterapeutów i wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem zachowawczym schorzeń uroginekologicznych chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat anatomii i przyczynowego leczenia operacyjnego w uroginekologii.
lek. Hanna Szweda
Specjalista położnictwa i ginekologii, wykładowca Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, organizator i wykładowca na licznych kursach dla lekarzy i fizjoterapeutów. Od ponad 10 lat szczególny obszar zawodowych zainteresowań pani doktor stanowi uroginekologia, w tym przede wszystkim kompleksowa diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, nawracających stanów zapalnych oraz różnego rodzaju dolegliwości związanych z zaburzeniami statyki narządów miednicy mniejszej (np. obniżenie pęcherza, odbytnicy, wypadanie macicy, dyskomfort przy współżyciu). Pani doktor wykonuje badania USG, badania urodynamiczne, stosuje leczenie zachowawcze (m in. fizjoterapię, pessaroterapię, farmakoterapię), a także wykonuje zabiegi operacyjne, preferując metody małoinwazyjne, jak najmniej obciążające dla pacjentek.
prof. dr hab. n. med. Paweł Szymanowski
Ukończył studia w Niemczech na Akademii Medycznej w Hanowerze. Specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa uzyskał w Szpitalu Klinicznym Charité w Neuruppinie oraz w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Drezdeńskiego w Görlitz. Założyciel i były prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członek Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, autor nowych technik operacyjnych, podręczników i licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, szkoleniowiec.
Termin: 22 listopada 2023 r. (środa)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa
Koszt udziału: 7500 zł (zw)
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, zaświadczenie udziału w kursie
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban ? konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM
Warunki udziału:
? Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia
? Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora
Potwierdzenie zgłoszenia:
? Liczba miejsc jest ograniczona.
? Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
? Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
? O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
? Prowadzimy listy rezerwowe.
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.
Warunki rezygnacji:
Rezygnacja z udziału po 6 listopada 2023 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o. Rezygnację z udziału należy przesłać w formie e-mailowej na adres kontakt@cem-med.pl. Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostanie pisemnie przez Organizatora.
Rezygnacja zgłoszona do 6 listopada 2023 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania, do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa
Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, w zależności od województwa. Instrukcja ubiegania się o dofinansowanie PARP/BUR ? pobierz tutaj
Uczestników zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do kontaktu z Centrum Edukacji Medycznej ? Osoba odpowiedzialna: Paulina Solińska
e-mail : DofinansowaniaBUR@cem-med.pl
telefon: 885 881 866