Jesteś Lekarzem Grupy LUX MED lub Członkiem PTMMTiP? Zgłoś się po kod rabatowy
Zapraszamy Państwa do udziału w hybrydowej Konferencji Medycyna Podróży ? aktualności i wyzwania.
Kierownikiem naukowym jest lek. Elżbieta Warat oraz dr n. o zdr. Monika Tomaszewska.
W programie Konferencji przewidzieliśmy wystąpienia specjalistów chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej, lekarzy internistów, pediatrów, diagnostów oraz prawnika, którzy podzielą się z Państwem wiedzą na temat aktualności w medycynie podróży. Opowiedzą również, jakie wyzwania obecnie mogą czekać na lekarzy, którzy zajmują się tą dziedziną medycyny, a także ich pacjentów. Dowiecie się Państwo m.in. jakie pakiety badań powinniście zlecić swoim podróżującym pacjentom, jaka jest rola probiotyków w medycynie podróży, jakie są najczęstsze kierunki turystyczne Polaków oraz jak działa sieć certyfikowanych ośrodków medycyny podróży w Polsce i wiele innych.
Podczas Wydarzenia chcemy zapewnić Państwu możliwość rozmowy z zaproszonymi Gośćmi, wymiany doświadczeń oraz zdobycia szerszej wiedzy dotyczącej medycyny podróży oraz kwestii z nią związanych.
Kierownikiem naukowym wydarzenie jest lek. Elżbieta Warat oraz dr n. o zdr. Monika Tomaszewska.
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski
Specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii, profesor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, kierownik Zakładu Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej w Gdyni.
dr hab. n. med. Ernest Kuchar
Lekarz pediatra, specjalista chorób zakaźnych z 20 letnią praktyką. Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu oraz Podyplomowe Studia Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Kieruje Kliniką Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjno- Izolacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2018 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.
dr n. med. Piotr Kajfasz
Internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej. W latach 1986-2015 związany był z Akademią Medyczną, później Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Od 1998 do 2015 był adiunktem w Klinice Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych WUM. Wykładowca, współautor kilku podręczników akademickich. Od lipca 2015 roku pracuje w Ośrodku Medycznym Służby Zagranicznej MSZ, gdzie piastuje funkcję zastępcy dyrektora do spraw medycznych. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży. W 2019 roku został powołany na członka Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie medycyny morskiej i tropikalnej.
dr hab. n. med. mgr prawa Marta Rorat
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Specjalistka chorób zakaźnych. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zakończone obroną pracy doktorskiej z zakresu zdarzeń niepożądanych w diagnostyce i leczeniu chorób zakaźnych. Stopień doktora habilitowanego uzyskała za cykl publikacji poświęconych diagnostyce i leczeniu COVID-19. Aktualnie pracuje w Oddziale I Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Wykształcenie dodatkowe: ukończone studia na wydziale prawa (kierunek prawo), Studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny, studia podyplomowe medycyny bólu, certyfikowany kurs medycyny podróży.
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu chorób zakaźnych, medycyny sądowej i prawa medycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Biegły opiniujący z zakresu chorób zakaźnych i hepatologii.
dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak
Lekarz pediatra, specjalista medycyny rodzinnej, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest autorką i współautorką wielu artykułów naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Czynnie uczestniczy jako wykładowca w kongresach i konferencjach organizowanych dla lekarzy z całej Polski
dr n. med. Paweł Grzesiowski
Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista pediatra, immunolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń. W latach 1989 ? 1998 asystent, potem adiunkt w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, następnie kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Obecnie Dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie oraz Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Trener w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej, współpracuje z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wykładowca akademicki od 2001 r., m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Autor lub współautor 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych. Popularyzator wiedzy medycznej, laureat nagrody ?Wielkiego Edukatora? Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia.
dr hab. n. med. Dorota Wąsko-Czopnik
Specjalistka chorób wewnętrznych, gastroenterolog i dietetyk. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Autorka ponad 130 publikacji z zakresu gastroenterologii i dietetyki, autorka i współautorka książek.
dr n. med. Tomasz Anyszek
Internista, specjalista diagnostyki laboratoryjnej i zdrowia publicznego. Pełnomocnik Zarządu Diagnostyka SA ds. medycyny laboratoryjnej. Wykładowca akademicki. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i współautor podręczników z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej.
dr n. med. Anna Kuna
Specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny transportu. Klinika Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Wydział Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdański Uniwersytet Medyczny.
Termin: 14 października 2023 r. (sobota)
Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer ? wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa
Koszt udziału stacjonarnie: 500 zł (zw)
UWAGA ZNIŻKA:
- dla Lekarzy Grupy LUX MED ? udział BEZPŁATNY (prosimy zgłosić się po kod rabatowy)
- dla Członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży – koszt udział stacjonarnie 250 zł (zw) (prosimy zgłosić się po kod rabatowy)
Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe, lunch oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.
Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM ? wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban ? konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie
Warunki udziału:
- Kliknij przycisk ?Zapisz się? i wypełnij formularz zgłoszenia [“Kup lub zarezerwuj“]
- Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.
Potwierdzenie zgłoszenia:
- Liczba miejsc jest ograniczona
- Po zapisaniu się na konferencję otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności
- Po dokonaniu opłaty za konferencję otrzymasz potwierdzenie udziału
- O przyjęciu uczestnika na konferencję decyduje kolejność wpłat
- Prowadzimy listy rezerwowe
W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu ?Wiadomość do Organizatora?. Rabaty nie łączą się.
Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa