social icon social icon social icon social icon
Diagnostyka obrazowa chorób tarczycy – ultrasonografia, scyntygrafia, zajęcia praktyczne z USG
05/07/2025
Szkolenie płatne niekadawerowe

dr n. med. Jacek Rogala, dr n.med. Ewa Gorczyca-Wiśniewska

Czas trwania
09:00-17:00
Rodzaj
niekadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
16

Szkolenie z zakresu USG tarczycy jest skierowane do specjalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie ultrasonografii tarczycy – endokrynologów, radiologów, ginekologów-endokrynologów, chirurgów ogólnych, onkologów, laryngologów, lekarzy rodzinnych.

Szkolenie obejmuje zarówno teorię, jak i praktyczne umiejętności związane z przeprowadzaniem badania USG tarczycy, w tym interpretację wyników, identyfikowanie zmian patologicznych, ocenę guzków tarczycy, a także wskazania do dalszych badań diagnostycznych lub leczenia.

09:00
Rejestracja uczestników
09:25
Przywitanie uczestników, omówienie kwestii organizacyjnych
09:30
Anatomia szyi w ultrasonografii (anatomia, topografia, podziały dla użytku klinicznego), metodologia badania, wskazania, opis, diagnostyka ultrasonograficzna chorób szyi cz. I
11:00
Przerwa kawowa
11:15
Diagnostyka ultrasonograficzna chorób szyi cz. II (zmiany na na szyi, w tarczycy oraz śliniankach). Techniki badania – mikroprzepływy, elastografia statyczna i dynamiczna, micropure
12:45
Przerwa kawowa
13:00
Skojarzona diagnostyka USG, medycyna nuklearna (zmiany w tarczycy, przytarczyce, ślinianki).
13:30
Ocena węzłów chłonnych szyi (ujęcie teoretyczne i praktyczne)
14:00
Przerwa lunchowa
14:30
Przypadki kliniczne
15:00
Zajęcia praktyczne - USG tarczycy oraz ślinianek.
17:00
Zakończenie kursu i rozdanie certyfikatów

dr n. med. Jacek Rogala
Specjalista Medycyny Nuklearnej. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Doktorat i specjalizację II stopnia z medycyny nuklearnej uzyskał w 1997 r. Od blisko 30 lat zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną.

Swoją drogę zawodową związał z Zakładem Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Bródnowskim, gdzie zdobywał doświadczenie pod kierownictwem prof. Wiesława Jakubowskiego. W swojej praktyce zawodowej może pochwalić się również pracą na prawach asystenta na oddziale diagnostycznym w kantonalnym szpitalu w Zurichu.

Doświadczenia – zarówno te zdobyte w Polsce jak i te zdobyte poza jej granicami – zaowocowały uzyskaniem wielu certyfikatów badań ultrasonograficznych, w tym niemieckiego DEGUM na badania piersi. Od wielu lat jako specjalista w swojej dziedzinie wykłada na zjazdach naukowych oraz na kursach ultrasonografii w CEDUS oraz CEM.

dr n. med. Ewa Gorczyca-Wiśniewska

Radiolog z ogromnym doświadczeniem klinicznym, absolwentka AM we Wrocławiu, pracuje od kilkunastu lat w Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie, obecnie jako Kierownik Pracowni Prewencji Wtórnej Raka Piersi. Jest specjalistą drugiego stopnia radiodiagnostyki.

Termin: 5 lipca 2025 r.

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa, budynek Mera Park Wawer — wejście B obok drogerii Rossmann — zapraszamy na 3 piętro

Koszt udziału: 1850 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM — wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban — konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie

Warunki udziału: 

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 9 czerwca 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 9 czerwca 2025 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału 1850 zł (zw)
TRANSLATE