social icon social icon social icon social icon
„Chirurgia kolana dla fizjoterapeutów”. Anatomia kolana na kadawerach, procedury artroskopowe oraz fizjoterapia stawu kolanowego.
14/06/2025
-
15/06/2025
Szkolenie płatne kadawerowe

lek. Michał Drwięga, mgr Piotr Piaskowski, mgr Jakub Olewiński

 
Czas trwania
08:30-17:00
Rodzaj
kadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
12

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie z zakresu anatomii dysekcyjnej, chirurgii oraz rehabilitacji pozabiegowej kolana dla lekarzy, fizjoterapeutów oraz studentów medycyny i fizjoterapii.

Dzięki naszej doświadczonej kadrze lekarsko-fizjoterapeutycznej masz okazję na żywo zobaczyć (oraz dotknąć!) poszczególne tkanki ludzkie podczas pokazu dysekcyjnego na preparacie anatomicznym stawu kolanowego, obejrzeć najczęstsze zabiegi chirurgiczne tego stawu oraz poznać szczegółowe standardy rehabilitacji pozabiegowej w teorii i praktyce.

Kurs „Chirurgia kolana dla fizjoterapeutów” to niepowtarzalna okazja na zdobycie eksperckiej wiedzy z zakresu ortopedii i rehabilitacji największego stawu organizmu ludzkiego.

Dzięki temu szkoleniu:

  1. Zobaczysz i dotkniesz poszczególne tkanki ludzkie w trakcie pokazu anatomicznego na kadawerze stawu kolanowego.
  2. Poznasz niuanse zabiegów chirurgicznych w trakcie pokazowych operacji artroskopowych kolana.
  3. Nauczysz się od podstaw jak diagnozować uszkodzenia struktur kolana, pracować z pacjentem po zabiegu operacyjnym oraz otrzymasz informacje w jaki sposób skutecznie dobrać trening do danej fazy pooperacyjnej.
  4. Zyskasz ekspercką wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem praktycznym w pracy z pacjentami po urazach i operacjach stawu kolanowego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i dołączenia do szkolenia „Chirurgia kolana dla fizjoterapeutów”!

Pierwszy dzień kursu odbywa się w Centrum Edukacji Medycznej przy ul. Bysławskiej 84, drugi dzień poświęcony fizjoterapii odbywa się w MIRAI przy ul. Domaniewskiej 37. Podczas obu dni kursu zapewniamy bezpłatny parking dla Uczestników.

lek. Michał Drwięga

Wykładowca i instruktor na kursach chirurgii artroskopowej na preparatach nieutrwalonych dla ortopedów. Zorganizował pierwszy w Polsce kurs artroskopii stawu biodrowego. Kierownik naukowy kursów stawu ramiennego i kolanowego. W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem patologii stawu ramiennego, kolanowego, leczeniem urazów sportowych oraz skomplikowanych złamań. Szczególnym zainteresowaniem pozostają mało znane oraz niedoceniane w Polsce zabiegi artroskopowe stawu biodrowego. Biodro można leczyć, zanim dojdzie do konieczności założenia protezy!

Specjalizacje:

– Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci wykorzystuje w leczeniu problemów ortopedycznych oraz urazów u dzieci.

– Nowoczesne technologie, w tym wydruki 3D wykorzystuje w diagnostyce, planowaniu leczenia i podczas samego leczenia skomplikowanych, nabytych deformacji kostnych.

– Leczenie chirurgiczne i zachowawcze patologii barku, biodra i kolana, w tym rekonstrukcje więzadłowe, leczenie łąkotek, regeneracja chrząstek, naprawy ścięgien.

– Leczenie złamań, w tym skomplikowanych z użyciem wydruków 3D.

– Terapie ratujące stawy przed protezoplastyką.

– Korekcje deformacji z użyciem planowania komputerowego i przymiarów dedykowanych.

– Odbudowa tkanek (ścięgien, przyczepów ścięgnistych) z użyciem STABHA oraz innych nowoczesnych metod.

– Ortopedia Moja Pasja – podcast audio i wideo prowadzony dla pacjentów, fizjoterapeutów i rezydentów.

mgr Piotr Piaskowski

Fizjoterapeuta z 15 letnim stażem pracy z pacjentami ortopedycznymi. Koordynator zespołu fizjoterapeutów i trenerów Mirai Clinic w Warszawie oraz Otwocku. Od lat pasjonuje się przede wszystkim fizjoterapią stawu kolanowego oraz kręgosłupa, specjalizując się w rehabilitacji przed i pooperacyjnej.

Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych kongresów o tematyce ortopedycznej. Od 10 lat szkoleniowiec, prowadzący autorskie szkolenia z zakresu nowoczesnej rehabilitacji ortopedycznej stawu kolanowego i kręgosłupa.

Termin: 14-15 czerwca 2025 r. (sobota-niedziela) 

Miejsce:

Dzień 1 – Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Dzień 2 –  MIRAI, ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa

Koszt udziału: 3500 zł (brutto)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban  –  konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od Organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.

O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 24 maja 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl
Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia  24 maja 2025 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

DZIEŃ PIERWSZY
08:30
Rejestracja uczestników i poranna kawa
09:00
Rozpoczęcie kursu
09:10
Dysekcja kolana w laboratorium kadawerowym - szczegółowy pokaz anatomii przedziału przyśrodkowego, bocznego oraz przedniego. Pobranie przeszczepu do rekonstrukcji WKP (hamstringi, więzadło rzepki) - medializacja guzowatości kości piszczelowej
11:15
Przerwa kawowa
11:45
Pokaz technik operacyjnych, w tym: - różne sposoby szycia łąkotek (inside out, outside-in, all-inside) - usunięcie fałdu przyśrodkowego - opracowanie uszkodzeń chrząstki, mikrozłamania, ew błony kolagenowe - endoskopowe usunięcie torbieli Bakera - rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego
14:00
Lunch
14:30
Ocena radiologiczna stawu kolanowego. Dyskusja na temat wskazań do wykonania danych zabiegów chirurgicznych.
16:00
Zakończenie kursu
DZIEŃ DRUGI
09:00
Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego – część teoretyczna.
09:30
Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego – część praktyczna (badanie/techniki manualne/trening).
11:30
Przerwa śniadaniowa
11:45
Łąkotka przyśrodkowa oraz łąkotka boczna – badanie/terapia/trening
13:45
Lunch
14:15
Więzadło poboczne przyśrodkowe oraz więzadło poboczne boczne – badanie/terapia/trening.
16:00
Staw rzepkowo-udowy – badanie/terapia/ trening.
17:00
Zakończenie kursu.
Koszt udziału 3500 zł (zw)
TRANSLATE