var style = document.createElement("style"); style.type = "text/css"; style.id = "antiClickjack"; if ("cssText" in style){ style.cssText = "body{display:none !important;}"; }else{ style.innerHTML = "body{display:none !important;}"; } document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(style); if (top.document.domain === document.domain) { var antiClickjack = document.getElementById("antiClickjack"); antiClickjack.parentNode.removeChild(antiClickjack); } else { top.location = self.location; }
social icon social icon social icon social icon
Blokady centralne i okołokręgosłupowe pod kontrolą USG
24/01/2024
Szkolenie płatne kadawerowe
Praktyczny kurs z warsztatami praktycznymi na żywych modelach i kadawerach
Czas trwania
09:00-16:30
Rodzaj
kadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
10

Kurs praktyczny – w programie: ćwiczenia na żywych modelach oraz na kadawerach w laboratorium. Po szkoleniu lekarz wykonuje blokady w obrębie kręgosłupa pod kontrolą USG.

08:30
Rejestracja uczestników
09:00
Rozpoczęcie kursu
09:00
Ultrasonograficzne obrazowanie kręgosłupa i struktur okołokręgosłupowych. Procedury pod kontrolą ultrasonografii
09:30
Zasady użycia ultrasonografii w procedurach inwazyjnych.
10:15
Przerwa kawowa
10:30
Blokady w obrębie kręgosłupa pod kontrolą USG - ćwiczenia na żywych modelach
12:45
Lunch
13:15
Blokady w obrębie kręgosłupa pod kontrolą USG - ćwiczenia na preparatach nieutrwalonych (kadawerach w laboratorium)
15:30
Podsumowanie. Korzyści z zastosowania ultrasonografii w leczeniu bólu przewlekłego.
16:30
Zakończenie kursu

dr n. med. Grzegorz Górniewski

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalista z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii (dyplom europejski od 2014 roku). Doktor z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał m.in. w Zakładzie Chirurgii Ogólnej (Vogtland Klinikum w Plauen, Niemcy) oraz w Zakładzie Anestezjologii i Intensywnej Terapii (WUM – jako anestezjolog i nauczyciel). Od 2012 roku jest trenerem i instruktorem znieczulenia regionalnego pod kontrolą USG i aplikacji ultradźwiękowych Point-of-Care. Ponadto autor wielu publikacji naukowych, jak również współredaktor/tłumacz licznych książek medycznych. Jego głównym zainteresowaniami są: znieczulenie regionalne i interwencyjne leczenia bólu, zastosowanie ultradźwięków na OIOMie oraz diagnostyce punktowej w OIT.

Szczególne zainteresowania kieruje w stronę anestezji regionalnej, zastosowania nowych metod identyfikacji struktur nerwowych w anestezji regionalnej, wykorzystania ultrasonografii w anestezjologii i intensywnej terapii. Wiedzą dzieli się na licznych szkoleniach dotyczących anestezji regionalnej z wykorzystaniem obrazowania ultrasonograficznego dla identyfikacji nerwów obwodowych.

Źródło: USG Trener. Grzegorz Górniewski

Termin: 24 stycznia 2024 r. (środa)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 2400 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się BEZPŁATNY parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

W związku z potrzebą przygotowania preparatów i sprzętu przed każdym szkoleniem, będziemy niezmiennie wdzięczni Państwu, za natychmiastowy kontakt z nami, w przypadku braku możliwości przyjazdu na kurs.

Rezygnacja z udziału po 2 stycznia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu spowoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 2 stycznia 2024 r. (włącznie) nie spowoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o wyznaczenie zastępstwa dla zgłoszonej osoby. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE