var style = document.createElement("style"); style.type = "text/css"; style.id = "antiClickjack"; if ("cssText" in style){ style.cssText = "body{display:none !important;}"; }else{ style.innerHTML = "body{display:none !important;}"; } document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(style); if (top.document.domain === document.domain) { var antiClickjack = document.getElementById("antiClickjack"); antiClickjack.parentNode.removeChild(antiClickjack); } else { top.location = self.location; }
social icon social icon social icon social icon
Bezpłatny webinar: Zarządzanie terapią kombinowaną w otyłości
16/09/2024
Szkolenie bezpłatne online

 dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz, prof. dr hab. n. med. Wojciech Lisik

Link do webinaru na żywo: https://cem549.clickmeeting.com/zarzadzanie-terapia-kombinowana-otylosci

Czas trwania
19:00-20:20
Rodzaj
online
Kategoria
bezpłatne
Liczba Uczestników
200

Zapraszamy na bezpłatny webinar: Zarządzanie terapią kombinowaną w otyłości

Webinar odbędzie się 16 września 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 19:00.

Link do webinaru na żywo: https://cem549.clickmeeting.com/zarzadzanie-terapia-kombinowana-otylosci

Celem webinaru jest omówienie sposobów integracji i zarządzania terapiami farmakologicznymi i chirurgicznymi, w tym monitorowanie wyników leczenia i zarządzanie efektami ubocznymi.

Szczegółowy program wydarzenia w zakładce: Program

19:00
Rozpoczęcie webinaru, przedstawienie Prelegentów
19:05
Przykłady z praktyki klinicznej dotyczące integracji terapii analogami GLP-1/GIP z chirurgią bariatryczną (pacjent przed operacja bariatryczną od którego wymagamy redukcji masy ciała)
19:20
Monitorowanie efektów terapii: jakie parametry oceniać, jak często i jakie narzędzia używać
19:35
Zarządzanie efektami ubocznymi terapii farmakologicznej i chirurgicznej
20:00
Dyskusja przypadków – analiza problemów klinicznych i sposobów ich rozwiązywania
20:05
Sesja pytań i odpowiedzi – dzielenie się doświadczeniami i najlepszymi praktykami
20:20
Zakończenie

dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz

specjalista kardiolog. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na tej samej uczelni uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, a następnie doktora habilitowanego nauk medycznych. Kompetencje Pani Profesor zostały potwierdzone tytułem FESC przyznawanym przez European Society of Cardiology.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego w różnych sytuacjach klinicznych (w tym u pacjentów z nadwagą i otyłością), trudnego w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, niewydolności serca.
Uczestniczy w szeregu projektów naukowych i klinicznych związanych z leczeniem chorób kardiologicznych i metabolicznych, w tym w leczeniu otyłości. Jest autorką licznych publikacji oryginalnych krajowych i zagranicznych. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.

Prezes Zarządu Centrum Edukacji Medycznej Grupa LUX MED.

prof. dr hab. n. med. Wojciech Lisik

prorektor ds. klinicznych i inwestycji WUM, jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz transplantologii klinicznej w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM. Na krajowego konsultanta transplantologii klinicznej został powołany przez ministra zdrowia. Prof. Wojciech Lisik zajmuje się przeszczepieniami nerki i wątroby, jest też inicjatorem programu chirurgicznego leczenia otyłości w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Był liderem zespołu, który jako pierwszy w Polsce dokonał przełomowej operacji jednoczasowego przeszczepienia wątroby i trzustki oraz kierownikiem autorskiego programu przeszczepienia trzustki i trzustki z nerką. Jako pierwszy w Polsce stworzył program chirurgii metabolicznej w grupie chorych leczonych dializami, a także chorych przygotowywanych do zabiegu przeszczepienia serca, wątroby i nerki oraz leczenia bariatrycznego po transplantacji.

Dzięki jego aktywności w Klinice Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM zostały wykonane po raz pierwszy w Polsce operacje bariatryczne u chorych: przed przeszczepieniem nerki – jako pomost do transplantacji; po przeszczepieniu nerki oraz operacji bariatrycznej w trakcie przeszczepienia wątroby.

Profesor Lisik jest też Prezesem Elektem Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Termin: 16 września 2024 r. (poniedziałek) godz. 19:00

Koszt webinaru: udział bezpłatny

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Link do webinaru na żywo: https://cem549.clickmeeting.com/zarzadzanie-terapia-kombinowana-otylosci

TRANSLATE