var style = document.createElement("style"); style.type = "text/css"; style.id = "antiClickjack"; if ("cssText" in style){ style.cssText = "body{display:none !important;}"; }else{ style.innerHTML = "body{display:none !important;}"; } document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(style); if (top.document.domain === document.domain) { var antiClickjack = document.getElementById("antiClickjack"); antiClickjack.parentNode.removeChild(antiClickjack); } else { top.location = self.location; }
social icon social icon social icon social icon
Kurs USG płuc po pandemii COVID-19. Znaczenie obrazowania ultrasonograficznego w najczęstszych patologiach układu oddechowego
16/05/2024
Szkolenie płatne niekadawerowe
Praktyczny kurs USG z udziałem pacjentów
Czas trwania
09:30-17:30
Rodzaj
niekadawerowe
Kategoria
płatne
Liczba Uczestników
12

Praktyczny kurs USG z udziałem pacjentów.

USG PŁUC po pandemii COVID-19. Znaczenie obrazowania ultrasonograficznego w najczęstszych patologiach układu oddechowego

Szkolenie dedykowane pulmonologom, radiologom oraz wszystkim lekarzom, którzy chcą nauczyć się wykonywania USG płuc.

Kurs składa się z części wykładowej oraz części praktycznej, czyli wykonywania badań USG płuc na żywych modelach. Grupa pacjentów biorąca udział w badaniach jest liczna i różnorodna, przegląd wielu przypadków medycznych.

Tematyka kursu obejmuje zastosowanie ultradźwięków w diagnostyce podstawowych patologii płucnych, prawidłowe wykonanie badania oraz interpretację badań.

09:30
Rejestracja Uczestników
10:00
Rozpoczęcie kursu
10:05
Wykłady: Zastosowanie ultradźwięków w diagnostyce podstawowych patologii płucnych • Podstawy nauczania USG płuc, ultrasonografia układu płuc jako kontekstowe badanie Point-of-care • Wiązka ultradźwięków w zderzeniu z powietrzem – jak zobaczyć coś, czego zobaczyć się nie da? • Jak prawidłowo przeprowadzić badanie USG płuc • Podstawowe artefakty w badaniu USG płuc – jak powstają, jakie mają znaczenie kliniczne, jak je interpretować? • Ograniczenia badania USG płuc
11:30
Prezentacja badania USG płuc - zajęcia praktyczne z wykorzystaniem modela żywego
12:30
Podstawowe patologie płucne w badaniu USG układu oddechowego
13:30
Przerwa obiadowa
14:00
Ćwiczenia z wykorzystaniem modela żywego - badania pacjentów
15:00
Protokoły POC – protokół BLUE, FALLS
15:45
Diagnostyka obrazowa w COVID-19 – rola USG płuc
16:30
Prezentacja najciekawszych przypadków klinicznych
17:00
Quiz, podsumowanie, rozdanie zaświadczeń

dr n. med. Wojciech Gola

specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Jest kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

European Diplomate in Regional Anaesthesia and Acute Pain Menagement

Termin: 16 maja 2024 r. (czwartek)

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, budynek Mera Park Wawer – wejście B, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

Koszt udziału: 1590 zł (zw)

Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, przerwy kawowe
oraz zaświadczenie udziału w kursie z punktami edukacyjnymi.

Parking: przed wejściem do CEM znajduje się bezpłatny parking dla Uczestników kursów CEM – wjazd od ulicy Bysławskiej / Poematu przez szlaban – konieczna jest walidacja biletu pobranego przy szlabanie, po uzyskaniu pieczątki w recepcji CEM

Warunki udziału:

Kliknij przycisk “Zapisz się” i wypełnij formularz zgłoszenia.
Opłać kurs po otrzymaniu mailowego potwierdzenia udziału od organizatora.

Potwierdzenie zgłoszenia:

Liczba miejsc jest ograniczona.
Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz potwierdzenie wpisania na listę oraz instrukcję dotyczącą płatności.
Po dokonaniu opłaty za szkolenie otrzymasz potwierdzenie udziału w szkoleniu.
O przyjęciu uczestnika na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Prowadzimy listy rezerwowe.

W przypadku posiadania vouchera rabatowego prosimy kod vouchera oraz jego wartość wpisać w formularzu zapisu w polu “Wiadomość do Organizatora”. Rabaty nie łączą się.

Warunki rezygnacji:

Rezygnacja z udziału po 24 kwietnia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnego kosztu udziału na podstawie faktury wystawionej przez Centrum Edukacji Medycznej Sp. z o.o.
Rezygnację z udziału należy przesłać w formie mailowej na adres kontakt@cem-med.pl Anulowanie zgłoszenia potwierdzone zostaje pisemnie przez Organizatora.

Rezygnacja zgłoszona do dnia 24 kwietnia 2024 r. (włącznie) nie powoduje obciążeń finansowych. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w spotkaniu prosimy wyznaczyć zastępstwo zgłoszonej osoby.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania do zmian w programie oraz do zmiany miejsca organizacji spotkania.

Biuro Organizacyjne: Centrum Edukacji Medycznej, ul. Bysławska 84, 04-993 Warszawa

TRANSLATE